Katarzyna Gawlik

Katarzyna Gawlik

nauczyciel

Jestem absolwentką studiów I stopnia na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Opieka nad Dzieckiem oraz studiów II stopnia na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończyłam również Kurs kwalifikacyjny z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji.

Do tej pory przez 5 lat pracowałam w jednym z krakowskich przedszkoli samorządowych, gdzie uzyskałam tytuł nauczyciela kontraktowego.

Głodna inspiracji uczęszczam na wiele kursów, warsztatów oraz szkoleń. Obszarem moich zawodowych zainteresowań są szczególnie zajęcia muzyczno – ruchowe.

W pracy z dziećmi uwielbiam to, iż są one nieprzewidywalne, a jednocześnie bardzo szczere. Ich świat jest pełen kolorów. Dlatego też czas spędzony z najmłodszymi jest tak fascynujący! Każdy dzień jest zupełnie inny i sprawia, że praca to nieustające twórcze wyzwanie.

Z pedagogiką montessori zetknęłam się na studiach i nie było między nami miłości od pierwszego wrażenia. Dziś – bogatsza o różne doświadczenia życiowe oraz zawodowe dostrzegam w niej ogromne szanse na rozwój dzieci. Obecnie jestem w trakcie rocznego Kursu Pedagogiki Montessori, aby jak najlepiej wspierać moich wychowanków w zdobywaniu nowych doświadczeń i otoczyć ich jak najlepszą opieką.